KAROT ALIR EMPRENYE MATKAPLAR

Emprenye Matkaplar çok geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Yumuşaktan çok serte, hafif aşındırıcıdan aşırı aşındırıcıya kadar tüm zemin türlerinde kullanılabilecek tiplerde emprenye matkaplar EOS tarafından üretilmektedir.

Günümüzde geoteknik ve maden sondajlarında kullanılan emprenye matkaplar geçmişe göre çok büyük değişim göstermişlerdir. Bu değişim ve gelişimleri yakından takip eden EOS emprenye matkaplarını bu yenilikler doğrultusunda sürekli olarak geliştirmekte, üretim ve hammadde teknolojisini sürekli yenilemektedir.

Ülkemiz sondaj sektörünün yakın geçmişe kadar karşı karşıya olduğu derin maden sondajları ve zorlu formasyonlar için ithal emprenye matkap kullanmak zorunluluğu, firmamız tarafından üretimine başlanan üst kalite segmentindeki emprenye matkaplarla ortadan kalkmıştır.

EOS, bu alandaki AR-GE çalışmalarına ara vermeyip, çok daha verimli ve performanslı matkaplar geliştirmeye devam etmektedir.Fabrikamızda üretilen Wireline Serisi emprenye matkaplar için standart matris yüksekliği 17 mm’dir. Bu; yerli ve yabancı rakiplerine kıyasla ortalama 6 mm daha yüksek bir değerdir.Daha derin sondajlar ve geçişli formasyonlar için matris yüksekliği köprü ile desteklenerek 24 mm’ye kadar çıkarılabilmekte ve matrise kademeli sertlik verilerek formasyon geçişlerinde matkap değiştirme zorunluluğu ortadan kaldırılabilmektedir. Matkaplarımızda kullanılan Tungsten Karbür ve doğal elmas takviyeler sayesinde çap korunumu matkap ömrünün sonuna kadar devam etmektedir.

Whatsapp
Whatsapp